Sık Sorulan Sorular

Rulo Çim, Peyzaj ve Bahçe Düzenleme İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Neden Hazır Rulo Çimi Tercih Etmeliyim ?

Çünkü hazır rulo çim; tohumdan alarak yetiştirmeye kıyasla çok daha uygun maliyetli, zahmetsiz, uzun ömürlü ve kesin bir çözümdür!

Başlıca örnekler vermek gerekirse;

• Uygulaması kolaydır.
• Maliyeti düşüktür.
• Türkiye'nin her iklim ve doğa koşullarına uygun tohumlardan elde edildiği için uzun ömürlüdür.
• Tohumda olduğu gibi her yıl tohum atmanıza gerek kalmaz.
• Her ruloda eşit çim tohumu olduğu için, çimin yüzeyinde boşluklar ve kelleşme gibi görüntü bozuklukları olmaz.
• Gübreleme, ilaçlama ve biçimi tarlada yapıldığı için bir sürede olsa bakım yapmanıza gerek kalmaz.

Hazır Rulo Çim Nasıl Yetiştirilir ?

Hazır rulo çimler; Sakarya'da bulunan üretim tarlalarımızda 5 farklı çim tohumunun karışımlarından üretilmektedir. Kesilen rulo çimlerin bakımı, ilaçlanması ve gübrelenmesi tarlamızdan kesilip bahçenize uygulanana kadar bizim tarafımızdan yapılmaktadır.

5'li Karışım Çim Nedir, Özellikleri Nelerdir ?

5'li karışım çim; içerisinde 5 farklı türde çim tohumu bulunan bir tohum karışımıdır. 5 farklı tohumun karışımı ile elde ettiğimiz çimler Türkiye'nin her bölgesindeki iklim şartlarına uygun olup, serildiği alana kısa sürede uyum sağlamaktadır.

5'li karışım rulo çimimizin başlıca ve en önemli özellikleri; Baskıya, gölgeye, güneşe, susuzluğa ve darbelere dayanıklı olmasıdır. Tüm bu özellikler nedeniyle de oldukça uzun ömürlüdür. Bir kez serildiği yerde yıllarca yeşil ve sık kalır.

4'lü, 5'li, 6'lı ve hatta 7'li karışım çim çeşitleri vardır. Fakat daha fazla çim tohumu karışımı demek, asla daha kaliteli olduğu anlamına gelmez. Çim karışımlarında önemli olan; tohum türlerinin birbiri ile uyumluluğu, mevsim ve toprak yapısına adaptasyonu gibi noktalardır.

Hazır Çimin Ömrü Ne Kadardır ?

Tarlamızdan kesilip, bahçenize serilen hazır rulo çimler biçilmesi, sulanması ve ilaçlanması zamanında ve doğru yapıldığı taktirde en az 10 yıl ömüre sahiptir. Bir kere uygulanan çim bakımları doğru yapılırsa çok uzun süreler yaşamaya ve yeşermeye devam edecektir.

1 Rulo Çim, Kaç Metrekaredir ?

Garden Peyzaj ve Rulo Çim olarak kesmiş olduğumuz çimlerin bir adet rulosu; 1 metre karedir.

En: 40 cm
Uzunluk: 2.5 metre

Hemen Ara