Sulama Tesisatı

Otomatik Zamanlı Sulama Tesisatları

Bahçe ve Çim Sulama

Bahçenizde yaptığınız tüm bitkilendirme ve hazır rulo çim işlemlerinin, uzun yıllar kalıcı olabilmesi ve bitkilerinizin sağlıklı kalabilmesi için; “SU” vazgeçilemez bir etkendir. Sulama tesisatı olmayan bahçelerin sulamaları bahçe sahipleri veya bahçıvanlar tarafından günde 2 kez olmak üzere; tüm bölgelere eşit dağılacak şekilde ve ayarında yapılması gereken bir işlemdir.

Sulamanın Önemi

Bitkilere verilen su miktarının fazla olması bazı bitkilerin çürümesine, zararlı bitki veya mantarların çoğalmasına, sulama miktarının az olması ise tüm bitkilerin solmasına ve ölmesine neden olmaktadır.

Otomatik Sulama Tesisatları Nasıl Çalışır?

Otomatik sulama sistemlerinin çalışma prensibi; Belirlenen zaman aralıklarında (örneğin; 4 saatte bir veya 12 saatte bir gibi) belirli bir su miktarını bahçenize sprinkler (fıskiye)  aracılığı ile püskürterek eşit şekilde sulamasıdır. 

Bu sayede siz veya bahçıvanınız evde yoksa bile; dert etmenize hiç gerek yok. Tüm bahçenizin altyapısına yerleştirilen sulama hortumları, fıskiye ve zamanlayıcı (Timer) ile bahçeniz artık belirlenen saatlerde otomatik olarak sulanacaktır.

Sulama Tesisatının Faydaları Nelerdir?

Gerek zamandan, gerek iş gücünden gerekse su faturasından önemli miktarda tasarruf etmenizi sağlayacak 1. kalitede sulama sistemlerimiz garantilidir ve çok uzun yıllarca kullanabileceğiniz, sorun yaratmayacak sağlamlıktadır.

Garden Peyzaj & Çim olarak tüm Dünya’nın en iyisi olarak kabul ettiği “RAINBIRD” otomatik sulama sistemlerini kullanmaktayız.

Sulama sistemi ile birlikte yapmış olduğumuz çim uygulamaları ömür boyu garantilidir!

gardenpeyzaj
Otomatik sulama sistemleri Hemen Ara